Elektrická požární signalizace - EPS

Elektrická požární signalizace - EPS

Elektrická požární signalizace slouží k rychlé a spolehlivé detekci ohrožení osob a majetku požárem a jeho účinky. Dále ke spuštění zařízení pomocných k evakuaci osob a omezení požáru. K detekci slouží velká škála hlásicích prvků, které jsou voleny podle provozu a prostředí.

Na systémy požární signalizace jsou kladeny vysoké nároky, protože spadá do požárně bezpečnostních zařízení, jejichž provoz je stanoven vyhláškou zákona.

Autonomní detekce požáru

U nově stavěných domů je povinností instalace požárních čidel.

Může se jednat o samostatné hlásiče na baterku, nebo hlásiče připojené k poplachovému systému. Vyvoláním poplachu při detekci kouře či tepla ochrání obyvatele a zabezpečí včasnou evakuaci. 

Elektrická požární signalizace

Systém elektrické požární signalizace je komplex navzájem propojených zařízení: ústředny, hlásičů, vstupních a výstupních prvků. Různými způsoby detekuje vznikající požár v jeho samotném počátku, případně signály k němu vedoucí.

Na základě podnětů o nárůstu tepla, kouře či zvýšené koncentraci plynů je vyhlášen poplach s rychlou evakuací osob a spuštěním návazných zařízení, které eliminují následky požáru a chrání osoby pro snadné opuštění objektu. Nejmodernější systémy umožňují tu nejkvalitnější detekci a to i v náročných prostorech.

K velkým systémům se pro lepší orientaci připojují grafické nadstavby s mapovými podklady. Elektronické požární signalizace se mohou přímo připojit na hasičský záchranný sbor, čímž je zaručený okamžitý zásah HZS. 

Mohlo by vás zajímat, že řešíme také:

Poplachové systémy
Proč my

6 důvodů, proč nám věřit

 1. Řešení na míru

  Nabízíme řešení od malých po složité aplikace.

 2. Servis

  Odborný záruční a pozáruční servis vašich systémů.

 3. Nezávazné nabídky

  Všechny nabídky jsou nezávazné a v různých variantách.

 4. Moderní systémy

  Sledujeme moderní trendy a nabízíme to, co odpovídá vašim potřebám.

 5. Zákaznická podpora

  Jsme vám k dispozici s radou na telefonu i vzdáleně.

 6. Flexibilita

  Přizpůsobíme se vašim možnostem a potřebám.

Poptáváte zodpovědného partnera pro slaboproudé systémy?

Oslovte nás